לימודי פלמנקו בית ספר לפלמנקו - דואנדה
 
פלמנקו בירושלים - אודות בית הספר לפלמנקו דואנדה
"הפלמנקו הוא פעימת הנפש והלמות הלב
צורת חיים שצריך תחילה לחוש ורק אחר כך אפשר לתרגם אותה לחיים עצמם
לעיתים זולגות הדמעות ממיתרי הגיטרה, לפעמים זה הקול הבוכה מעוצמה
ויש שתנועת יד קטנה יכולה להרטיט את נבכי הנשמה
כאב, שמחה חולשה וכוח ארוגים יחד בנשמה אחת - הפלמנקו"

"דואנדה" אחד מבתי הספר לפלמנקו הטובים ביותר בארץ בו מלמדים טובי הרקדנים והמוסיקאים בתחום ביניהם ששון לוי, אחד מנגני הקחון מטובי האמנים בתחום, בניהולה האמנותי של שרון שגיא, מורה, רקדנית וכוריאוגרפית בעלת ניסיון מקצועי רב ומגוון בארץ, בספרד וברחבי העולם.

המרכז העירוני לאמנות הפלמנקו "דואנדה" הוקם לפני 10 שנים, בפינת הרחובות הציוריים יעל ויפתח שבבקעה.
לאחר 14 שנה בהן רקדה ויצרה עם מיטב האמנים בעולם, שרון שגיא חזרה ארצה, והקימה יחד עם האגף לאמנויות של עיריית ירושלים את המרכז העירוני לפלמנקו "דואנדה".

ב בית הספר לפלמנקו "דואנדה" מאמינים שפלמנקו זו דרך חיים ולא רק שיעור ריקוד או נגינה. אנו חושבים שכדי להבין לעומק את הפלמנקו צריך להתחבר לעולם הקסום והמדהים הזה בכל דרך ולכן יצרנו בית וחממה לכל אוהבי הפלמנקו באשר הם. אנו מקבלים בברכה כל אורח לשיעור ניסיון או סתם לצפות בשיעור מתוך סקרנות, אנו מזמינים את כל המעוניין להכיר את עולם הפלמנקו פשוט להגיע אלינו ולבוא לנסות.

מופעי פלמנקו: אמצע וסוף שנה.
בכל אמצע וסוף שנה אנו מקיימים מופע שכולו של התלמידים. כל קבוצה מעלה את הכוריאוגרפיה אותה למדה באותה השנה ובכך מממשת את הצורך הטבעי לבטא על הבמה במעט את האהבה שלהם לפלמנקו.

במשך שנים, מהווה המרכז חממה לאוהבי הפלמנקו אשר באים מכל הארץ ללמוד ולהיות במרכז,
מצמיח מתוכו רקדנים ומוסיקאים מקצועיים מצליחים ביותר:

  • רקדניות ממרכז "דואנדה" זכו במשך השנים במקומות הראשונים בתחרויות של קרן עדי, אשר שמה לה למטרה לקדם את אמנות הפלמנקו בישראל. הזוכות מקבלות מלגות לימודים לאקדמיה לפלמנקו בספרד.
  • הזמרת יסמין לוי, שלה כיום קריירה בינלאומית כזמרת לדינו ופלמנקו.
  • יהודה "שוקי" שויקי - זמר צעיר, אשר התגלה ככישרון יוצא דופן . לאחר מספר שנים של למידה ועבודה במרכז, קיבל מלגה לאקדמיה לפלמנקו בסביליה, ספרד מקרן עדי. כיום הוא זמר מבוקש בארץ ומנגן ושר ברחבי אירופה.
  • אליאב אובל - גיטריסט, בוגר האקדמיה למוסיקה, אשר מלווה את המרכז משנתו הראשונה, בו למד והעמיק את הידע שלו בפלמנקו. בימים אלו הוציא דיסק חדש עם להקת "אלמה".
  • תומר שמי - גיטריסט אשר ליווה את קבוצות הפלמנקו במרכז בשנים האחרונות, השתלם ועבד בספרד וכיום עובד עם הרכבי פלמנקו שונים בארץ.
  • יעל הורביץ - התחילה את דרכה כרקדנית ולמדה שירה אצל יסמין לוי במרכז. לפני כמה חודשים חזרה ארצה לאחר כשנתיים בהן למדה והתפתחה בשירת הפלמנקו בספרד.בית הספר לפלמנקו מציע מגוון שיעורים הכולל שיעורי תנועה, נגינה ושירה.
אתם מוזמנים להכיר את צוות המורים המקצועי, לעיין במערכת השעות ובכל שלב אנו כאן ונשמח לענות על כל שאלה - לחצו כאן וכתבו לנו.


קרן עדי משרד התרבות והספורט עמותת הכוריאוגרפים תרבות לישראל קרן ירושלים בית שמואל שולי עודד עיריית ירושלים אגף התרבות האגף לאומניות

© כל הזכויות שמורות - שרון שגיא - Flamenco Natural פלמנקו נטורל |  
   צילום: אייל לנדסמן, אורן דרכמן, שירה אגמון, אינסה ימליאנובה, נתי חדד, נל בריקמן, אורית סער.