לימודי פלמנקו בית ספר לפלמנקו - דואנדה
 
בית ספר ל פלמנקו באילת
בית הספר לפלמנקו של נעמה שני ושרון שגיא החל לפעול באילת בשנת 2001, ומציע תכנית חוגים לילדים מגיל חמש ומעלה, נוער ומבוגרים. תכנית הלימוד הדינאמית של בית הספר, שנבנתה על בסיס ניסיונן הרב של שגיא ושני, מותאמת לשלבי ההתפתחות המוטורית של ילדים, לרקדנים מקצועיים, וכן ליכולותיהם של מבוגרים שלא רקדו מעולם.

הרצון לפתוח בית ספר לפלמנקו באילת התעורר בזמן ששני עצמה למדה פלמנקו, ונזדמנה לאחת מהופעותיה של שגיא. "ראיתי את שרון בהופעה על החוף והוקסמתי לגמרי. היא עדיין גרה אז בספרד ולא תכננה לחזור, אבל הרושם העז שהיא הותירה בי המשיך לקנן", מספרת שני. "לאחר כשנה, שרון הגיעה לאילת שוב והופיעה במקום אינטימי יותר. ישבתי עם חברה רקדנית קרוב לבמה, הוירטואוזיות היפנטה אותי ועד סוף ההופעה כבר ידעתי שאני רוצה ללמוד אצל שרון. גם בתי, שאז הייתה בת עשר למדה פלמנקו והייתי נחושה בדעתי שהיא תוכל ללמוד אצל שרון. פתאום הבנתי לאיזו רמה אפשר להגיע" ממשיכה שני ומסבירה את הרצון להזמין את שרון ללמד בתוך בית הספר הפרטי שלה, שהיה קיים כבר מספר שנים קודם לכן. עם ניסיון עשיר בהוראת מחול ותנועה יוצרת לגיל הרך, שני הרגישה כי החיבור בין השתיים יהיה מוצלח במיוחד ויוכל להניב תכנית לימודים ברמה מקצועית גבוהה ועם זאת נגישה לילדים ולמתחילים. החלום הפך למציאות, ומספר חודשים אחרי ההופעה ההיא באילת יצרו השניים קשר ובשיחת טלפון אחת החלום הפך למשותף. מאז מגיעה שגיא לאילת פעם בשבוע ומלמדת יחד עם שני קבוצות מכל הגילאים.

קבוצת הבוגרות של בית הספר לפלמנקו באילת משמשת גם כלהקה הייצוגית שלו ומופיעה בהזדמנויות שונות באילת ומחוצה לה. אחת ממטרותיו העיקריות של בית הספר הוא לחשוף את תלמידותיו למספר רב של השפעות וסגנונות ולכן מארגן נסיעות מאורגנות לסדנאות והופעות. במהלך השנים הופיעו תלמידות בית הספר ולהקתו בהופעותיה של שרון, במסגרת ימי פלמנקו של קרן עדי במרכז סוזן דלל, בשבוע האמנויות בירושלים, בהופעות מסחריות באילת וכן במופע סוף השנה השנתי באילת.

מלבד מקצוע הפלמנקו, בבית הספר למחול באילת מועברים שיעורים נוספים בינם תנועה יוצרת לגיל הרך, טרום פלמנקו, והיפ הופ.קרן עדי משרד התרבות והספורט עמותת הכוריאוגרפים תרבות לישראל קרן ירושלים בית שמואל שולי עודד עיריית ירושלים אגף התרבות האגף לאומניות

© כל הזכויות שמורות - שרון שגיא - Flamenco Natural פלמנקו נטורל |  
   צילום: אייל לנדסמן, אורן דרכמן, שירה אגמון, אינסה ימליאנובה, נתי חדד, נל בריקמן, אורית סער.