לימודי פלמנקו בית ספר לפלמנקו - דואנדה
 
מגוון שיעורי פלמנקו ועוד בדואנדה בית הספר לפלמנקו
שיעורי ריקוד פלמנקו
שיעורי הריקוד מתחלקים לשיעורי טכניקה ושיעורי כוריאוגרפיה ב 5 רמות שונות, ממתחילים ועד למתקדמים. המתקדמים ברובם רוקדים בלהקה הייצוגית של המרכז.
השיעורים מתקיימים לפי שיטת הלימוד הייחודית של הרקדנית, כוריאוגרפית והמנהלת האמנותית של המרכז, שרון שגיא, אותה פיתחה במהלך שנים רבות של ניסיון כרקדנית ומורה.
המורות במרכז הוכשרו ע"י שרון ועובדות על פי השיטה הנ"ל וכולן רקדניות בלהקה הייצוגית של המרכז ומשתתפות במופעים מקצועיים ששרון מעלה.

חדש במערכת: שיעורים כפולים: טכניקה + כוריאוגרפיה ברצף.
.
שיעורי טכניקה
שיעורי הטכניקה מתמקדים בשכלול הפעולות הנדרשות מהרקדן בעת הריקוד. לומדים להכיר את המקצבים והסגנונות בפלמנקו "compass y palos del flamenco" ,טכניקת עבודת רגלים, עבודת ידיים, תנועות הגוף המיוחדות לפלמנקו היציבה המיוחדת של הפלמנקו עבודת האגן הייחודית לפלמנקו, סיבובים, לימוד המקצבים בעזרת palmas (מחיאות כפיים) הקשבה והבנת המוסיקה והריקוד.
במהלך הלימוד לומדים לרקוד ולהשתמש באביזרים של הפלמנקו כגון: המניפה - AVANICO, הצעיף - MANTON קסטנייטותCASTANUELAS - הבסטון- EL BASTON (מקל) וכו.
.
שיעורי כוריאוגרפיה
שיעורי הכוריאוגרפיה הינם שיעורים בהם נלמד רפרטואר ריקודים בסגנונות ומקצבים השונים שנוצרו ע"י שרון שגיא ומותאמים לרמה ולוותק של כל קבוצה. בין הסגנונות -siguiriya,solea, buleria, rondena,tanos ,tientos ועוד.בשיעורים יש גיטריסט המלווה את השיעורים לאורך כל השנה ואחת לחודש ישנו גם זמר מלווה. הכוריאוגרפיות ברובן בליווי מוסיקה חיה. בשיעורים מלווה שרון את המשתתפים באופן אישי. עבודה מוקפדת על המקצבים השונים, משמעותם, החיבור בין הרקדן והבמה, דיוק תנועתי וחיבור סך המרכיבים ליצירה סוחפת ודינאמית.
עם סיום השיעור נדרשים המשתתפים להכין קטע קצר מקורי המשלב את כל מה שנלמד במהלך הסדנה. ליווי מלא אישי ניתן לכל אורך היצירה כולל ביקורת בונה וכלים להמשך הדרך.
.
שיעורי ריקוד לילדים
שיעורי ריקוד המתאימים לילדים החל מגיל 7.
בשיעורים נלמד את הילדים את סגנון הפלמנקו (טכניקה וכוריאוגרפיה) בהתחשב ביכולות של כל גיל. לומדים את המקצבים -compas את מחיאות הכפיים-palmas כוריאוגרפיות המותאמות לכל גיל ורמה עבודת הרגליים המיוחדת לפלמנקו - zapateado , שיעורי צפיה להורים ומופע סוף שנה מרהיב בהשתתפות הילדים.
.
שיעורי קאחון וקומפס
כל רקדן פלמנקו הוא גם מתופף ולכן עליו להכיר לעומק את ה"קומפס" (הקצב) ולהיות מסוגל לבנות קומפוזיציות ריתמיות בסגנונות השונים.
בשיעורים יהיה דגש על מבנה ריתמי, קומפוזיציה ריתמית מלודית ואימפרוביזציה.
השיעורים , אשר מחולקים לרמות לימוד שונות, מפתחים קואורדינציה זיכרון, טכניקה ובעיקר שליטה והפנמה של הקומפס (המקצבים) ב"פאלוס" (סגנונות) השונים (טנגוס, בולרייה, אלגרייה,סולאה ועוד)
* הקאחון הינו כלי הקשה פרואני במקור אשר נכנס לעולם הפלמנקו לפני כ 20 שנה ע"י נגן הגיטרה הדגול פאקו דה לוסיה.
השיעורים מועברים ע"י ששון לוי
.
שיעורי גיטרה
שיעורי גיטרה כחלק מהלמידה של אמנות הפלמנקו
השיעורים מכוונים הן למוסיקאים והן לרקדנים. ככל שרקדנים לומדים ויודעים מגוון עשיר יותר מתחומי הפלמנקו (שירה נגינה קחון וכו') הבנתם ויכולתם לממש את הרקדן שבהם גדול פי כמה, בגלל שבפלמנקו הריקוד הנגינה והשירה קשורים יחדיו קשר עמוק וחשוב.
המורה אליאב אובל -גיטריסט מהבולטים הארץ בתחומו מלוה את הלהקה ואת המרכז מהקמתו בעל נסיון רב בהוראה ובמה.
* שיעורים פרטיים או בקבוצות קטנות
.
שיעורי שירה
שיעורי שירה כחלק מהלמידה של אמנות הפלמנקו.
השיעורים מכוונים הן למוסיקאים והן לרקדנים. ככל שרקדנים לומדים ויודעים מגוון עשיר יותר מתחומי הפלמנקו[ שירה נגינה קחון וכו] הבנתם ויכולתם לממש את הרקדן שבהם גדול פי כמה, בגלל שבפלמנקו הריקוד הנגינה והשירה קשורים יחדיו קשר עמוק וחשוב.
המורה שוקי שוויקי זמר בולט בכשרונו המופיע בארץ ובחול מלוה את המרכז שנים רבות ושר עם הלהקה.
* שיעורים פרטיים או בקבוצות קטנות
.

קרן עדי משרד התרבות והספורט עמותת הכוריאוגרפים תרבות לישראל קרן ירושלים בית שמואל שולי עודד עיריית ירושלים אגף התרבות האגף לאומניות

© כל הזכויות שמורות - שרון שגיא - Flamenco Natural פלמנקו נטורל |  
   צילום: אייל לנדסמן, אורן דרכמן, שירה אגמון, אינסה ימליאנובה, נתי חדד, נל בריקמן, אורית סער.